قتل مرموز باغ سمیرم؛ماجرای عاشقانه یا اختلافات مذهبی

«بی تو» تخلص شاعری است که در روز یک‌شنبه ۱۸ خردادماه به طور مرموزی به قتل رسید. برخی از رسانه‌ها قتل او را به مسائل مذهبی، اعتیاد به مواد مخدر و وابستگی به فرقه‌های انحرافی نسبت داده اند. اما به نظر می رسد که یک ماجرای عاشقانه در میان بوده است.

به گزارش جمن نیوز؛ پس از قتل مهدی نیکبخت متخلص به «بی تو» در روز یک‌شنبه ۱۸ خردادماه در یکی از باغ‌های شهرستان سمیرم برخی از جریانات وابسته به عرفان حلقه با همراهی شبکه بی‌بی‌سی فارسی درصدد هستند به نحوی این قتل را به حکومت ایران یا به اختلافات مذهبی و فرقه ای مربوط نمایند. البته اظهارات قاتل که یک روز بعد در کاشان دستگیر شد، در گمانه زنی های رسانه های مجازی و ماهواره ای بی تأثیر نبوده است. قاتل با استناد به کور بودن یک چشم مهدی نیکبخت گفته است که او دجال بوده و اگر باز هم زنده شود او را خواهد کشت.

اصل ماجرای مرگ مهدی نیکبخت چه بود؟

در ابتدا دلایل فوت این شاعر تصادف رانندگی عنوان شد و سپس موضوع قتل به میان آمد.

بر اساس گفته دوستان مقتول، او در جزیره هرمز با دختری اهل تهران آشنا می‌شود، که گویا قصد ازدواج داشته اند. در سفری که آن دو به اصفهان داشته اند از سوی یکی از آشنایان دختر به باغی در شهرستان سمیرم دعوت می شوند، که در آنجا حوالی ساعت سه بامداد قتل اتفاق می افتد و سر مقتول از بدنش جدا می شود.

بر اساس شنیده‌ها قاتل برای فرار از حکم قصاص، دلیل ارتکاب به قتل مهدی نیکبخت را دجال دانستن وی عنوان کرده است. مهدی نیکبخت در یک‌سالگی در تصادف، بینایی یکی از چشمانش را از دست داده بود و به همین علت از سوی خانواده نیز تا حدودی طرد شده و از دوران دانشجویی در رشته فلسفه به برخی از فرقه های عرفانی گرایش یافته بود.

 به نظر می رسد علیرغم اظهارات قاتل یک رقابت عشقی موجب بروز این حادثه شده است.

علی اصفهانی، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان درباره قتل مرحوم نیکبخت به خبرگزاری ایسنا گفته است: تحقیقات و بررسی‌ها نشان می‌دهد انگیزه قتل دلایل و مسائل شخصی و اختلافاتی بوده که قاتل طی چند سال با مقتول داشته است.

 دادستان اصفهان با بیان اینکه خانمی که همراه مقتول و ظاهراً نامزد او بوده اعلام می‌کند شخصی که مهدی نیکبخت را به قتل رسانده و متواری شده، گفت: با تحقیقاتی که انجام می‌شود ظرف ۲۴ ساعت قاتل دستگیر می‌شود.

دادستان اصفهان درباره تأخیر در اعلام این قتل، گفت: بلافاصله وقوع این قتل اعلام و در خبرگزاری میزان منتشر شد ولی با توجه به اینکه مقتول وجهه اجتماعی داشته، شایعاتی درست شد و عده‌ای دامن زدند به شایعات، اگر نیاز بود سریع‌تر اطلاع‌رسانی می‌کردیم، ولی فکر نمی‌کردیم در این حد باشد چون به عنوان یک قتل معمولی گزارش دادیم، اگرچه به محض تحقیقات، اطلاع‌رسانی تکمیلی را فروی انجام دادیم تا شبهه و ابهامی وجود نداشته نباشد.

اصفهانی با تأکید براینکه هیچ وابستگی از سوی مقتول به فرقه و گروهی اعلام نشده، گفت: انگیزه قاتل این موارد نبوده و تا این لحظه انگیزه شخصی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: قاتل حدود ۴۰ ساله است و قبلاً دوستی و رفت و آمد با مقتول داشته، همچنین خانم همراه مقتول تا جایی که بررسی شده سال‌ها نامزد مقتول و همراه او بوده است که رفتن آن‌ها به باغ محل وقوع قتل نشان می‌دهد قاتل و مقتول از قبل با همدیگر دوست و آشنا بودند که منجر به درگیری و قتل شده است.

دادستان اصفهان با بیان اینکه قاتل ظرف ۲۴ ساعت دستگیر شده و اکنون در بازداشت موقت است، گفت: نامزد مقتول به علت اینکه شبهه معاونت در قتل از سوی او وجود دارد، هم اکنون بازداشت است.

نظر دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
Please enter your name here