فرار سرکرده عرفان حلقه به کانادا/ عرفان‌ حلقه فرقه رو به زوال

محمد علی طاهری

فرار سرکرده عرفان حلقه  از وطن و ناتوانی و درماندگی این فرقه در نجات و درمان مریدان از بیماری کورونا اسباب سرخوردگی هواداران و فریب‌خوردگان این عرفان دروغین شده است.

به گزارش جمن نیوز، محمدعلی طاهری سرکرده عرفان حلقه پس از صدور اطلاعیه فرار خود در اسفند ۹۸ با انتشار فیلمی در روز اول فروردین به بهانه تبریک سال نو فرار خود از ایران به کانادا را تأیید کرده است.

فرار طاهری به کانادا در حالی است که وی همیشه ادعا می‌کرد مکتب عرفانی دروغینش برخاسته از ایران است و این مرز و بوم را مهد عرفان حلقه می‌دانست.

رسوایی فرار سرکرده عرفان حلقه  از وطن و ناتوانی و درماندگی این فرقه در نجات و درمان مریدان از بیماری کورونا(با وجود ادعای درمان همه بیماری‌ها از سوی این استاد دروغین) اسباب سرخوردگی هواداران و فریب‌خوردگان این عرفان دروغین شده است.

از سوی دیگر مربیان عرفان حلقه جوابی برای علت فرار طاهری به کانادا  در پاسخ به هواداران و مخالفان این عرفان‌واره ندارند و در عین درماندگی نمی‌توانند فرار مدعی درمان الهی را در این برهه از زمان که هوادارانش به وی احتیاج دارند توجیه کنند.

جالب اینجا است؛ فردی که ادعا می‌کرد نابغه و دانشمندی بی‌همتا است و در اطلاعیه فرارش مدعی شد سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری تلاش کردند تا او را از کشور خارج کنند، تنها با همراهی دو نفر در میدانی در تورنتو صحبت می‌کند و مدعی است قصد تجمع داشتند اما به دلیل شیوع کورونا منصرف شده‌اند.

سؤال‌های متعددی درباره فرار طاهری به کانادا مطرح است:

چرا کشور کانادا برای حضور این دانشمند نخبه جشن استقبال نگرفته و کسی از مسؤولین سیاسی و حقوقی آن کشور به استقبال وی نیامده است؟

چرا طاهری قصد تجمع در تورنتو داشته است؟

آیا طاهری برای دیده شدن و حمایت‌های مالی دولت کانادا و سازمان‌های بین‌المللی ضد ایرانی تصمیم به فعالیت‌های مقابله‌ای با نظام جمهوری اسلامی ایران دارد؟

آیا طاهری برای دریافت پناهندگی دائم و جذب و دریافت کمک‌های مالی دشمنان ایران و اسلام قصد دارد تبدیل به یک اپوزسیون شود؟

شایان ذکر است، محمدعلی طاهری چندی قبل خواستار سلب تابعیت ایرانی خود شد که در رسانه‌های بیگانه بازتابی گسترده یافت.

گفتنی است، محمدعلی طاهری سرکرده عرفان حلقه با اتهاماتی نظیر توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضالّه بودن کتب و آثار، به ۵ سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود.

یک نظر

نظر دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
Please enter your name here