بی نقاب نگاهی دقیق تر به جریان شیطان گرایی

بی نقاب نگاهی دقیق تر به جریان شیطان گرایی
بی نقاب؛ نگاهی دقیق تر به جریان شیطان گرایی

موضوع: شیطان پرستی

پدیدآورنده: حسین عرب

ویراستار: ریحان سپهری

ناشر: صهبای یقین

محل نشر: قم

چاپ: اول / ۱۳۹۳

شمارگان: ۲۰۰۰ جلد

قطع: رقعی

تعداد صفحات: ۲۳۶

قیمت: ۱۲۰۰۰ تومان

مرکز پخش: موسسۀ بهداشت معنوی

معرفی مختصر کتاب

مؤلف در مقدمه انگیزۀ تألیف این کتاب را جبران کاستی های پژوهشی در موضوع شیطان گرایی و ارائه توصیفی صحیح از این جریان، همراه با نقد و تحلیل معرفی کرده است.

این کتاب در سه فصل و هشت بخش تنظیم شده است. فصل اول که تاریخچه شیطان گرایی نامگذاری  شده، در پنج بخش: ۱-شیطان گرایی بدوی (دوران باستان)؛ ۲-شیطان گرایی در قرون وسطا؛ ۳-شیطان گرایی در دوره مدرن؛ ۴-شیطان گرایی در دوران معاصر؛ ۵-تحلیل روند سیر تاریخی شیطان گرایی تنظیم شده است. فصل دوم این کتاب به روش‏های تبلیغی جریان شیطان گرایی پرداخته و در بخش اول موضوع نمادسازی و ترویج آن در حوزۀ فرهنگ عمومی را مورد بررسی قرار داده است. بخش دوم از فصل دوم به موضوع موسیقی و بخش سوم از این فصل به موضوع سینما اختصاص یافته است. مؤلف در فصل سوم تلاش کرده تا با نگاهی متفاوت جریان شیطان گرایی را مورد تحلیل و بررسی قرار دهد؛ از این رو نام این فصل را نگاهی دیگر نهاده است.

یکی از ویژگی‏های این تألیف برخورداری از اصطلاح نامه است که می‏تواند به خواننده کمک بیشتری در فهم مطالب نماید. همچنین این اثر از فهرست نمایه نیز بهره می برد و این ویژگی نیز می تواند در استفاده بهتر از این کتاب کمک شایانی جهت مراجعات موردی ارائه نماید. همچنین در پایان کتاب بخشی با عنوان تصاویر ضمیمه شده که این بخش نیز به مخاطب کمک می کند تا با موضوع ارتباط بهتری برقرار نماید.

این کتاب به کوشش معاونت پژوهشی مؤسسه علمی – فرهنگی بهداشت معنوی آماده سازی شده و به بازار نشر عرضه شده است.

نظر دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
Please enter your name here